Telefon Sirin Finney založený na blockchainu
autor: Sirin labs

S ročním zpožděním po největší mánii kolem Bitcoinu, ale možná včas na přivítání nové důležité technologie. Do konce letošního roku by se měly začít prodávat první telefony určené majitelům kryptoměn. Telefony HTC Exodus a Sirin Labs Finney by měly stát kolem tisíce dolarů a nabídnou výbavu srovnatelnou s těmi nejlepšími.

Finney od Sirin Labs se chce od záplavy „normálních“ telefonů odlišit druhým displejem, který se schovává ve vysunovacím mechanismu. Odhalení druhého displeje aktivuje peněženku s měnami, jako je Bitcoin nebo Ethereum. Až do aktivace výsuvného displeje je peněženka odpojená od ostatních částí mobilu, aby přístup k uloženým datům nemohli získat případní útočníci.

V článku se dále dozvíte

  • Nové telefony slibují bezpečné uložení kryptografických měn i nový typ online služeb.
  • První „krypto“ telefon představilo HTC pod názvem Exodus, láká i na hru Cryptokitties.
  • Druhý kandidát je Finney od Sirin Labs, pro transakce s kryptoměnami má skrytý displej.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Zdroj článku

https://tech.ihned.cz/c1-66191370-vysoky-vykon-vyrez-v-displeji-a-kryptomeny-na-trh-se-chystaji-hned-dva-mobily-s-blockchainem