Autor: Zuzana Janková

Společnost VanEck odpověděla na otázky americké komise pro cenné papíry (SEC) týkající se burzovně obchodovaných fondů (ETF) zaměřených na bitcoin v dopise, který byl zveřejněn na oficiálních stránkách regulátora. Dopis přichází jako veřejná zpráva o důsledcích zasedání ze dne 9. října, které se konalo za zavřenými dveřmi. Setkání se zúčastnili SEC, SolidX a VanEck.

Myšlenka burzovně obchodovaných fondů zaměřených na kryptoměny má značný význam v úsilí o přijetí mainstreamovského bitcoinu. Koncept Bitcoin ETF by umožnil poskytnout platformu pro obezřetné a nedůvěřivé investory, aby se zapojili do trhu kryptoměn, aniž by skutečně kupovali digitální aktiva.

SEC zveřejnila na svých internetových stránkách přesně dva týdny po neveřejné schůzce stanovisko společnosti VanEck ohledně pěti hlavních otázkách, které regulátor dříve vyvolal, a to: o likviditě, ocenění, arbitráži, opatrovnictví a případné manipulaci. VanEck v dopise vysvětlil, že předchozí problémy, které by mohly bránit schválení Bitcoin ETF byly okamžitě řešeny, přičemž společnost výslovně řešila všechny rozporuplné otázky. VanEck vynaložil velké úsilí, aby zajistil vše, co je zapotřebí učinit, aby jejich návrh prošel.

Řada zkušených analytiků se domnívá, že návrh společnosti VanEck stále čelí obtížnému boji a schválení návrhu není zase tak blízko jak se může zdát. SEC uvedl, že jakýkoliv fond, který je založen na digitálních měnách musí určit, jak získá přesné ocenění, jak zajisí, že existuje dostatečná likvidita apod.

ETFs

STOX.cz

STOX.cz je portál společnosti Grant Capital a.s. pro podporu online obchodování s minimálními náklady a komplexně nejvýhodnější podporu.

Více informací na: www.stox.cz

Zdroj článku

https://www.kurzy.cz/zpravy/472378-vaneck-po-neverejnem-setkani-s-sec-zvazuje-bitcoin-etf/