Podle aktuálních statistik dosahuje tržní podíl bitcoinu na celém kryptoměnovém trhu cca 47,6%, což je nejvyšší úroveň od loňského 20. prosince, kdy se nejpopulárnější virtuální měna pohybovala na rekordně vysokých úrovních blízkých 20 000 USD.

Aktuální růst dominance bitcoinu je spojen především s obecným odklonem od méně známých kryptoměn, jejichž počet dosahuje již úrovně kolem 1500. Bitcoin také podporuje čekání na schválení prvního ETF (exchange-traded fund) navázaného na tuto měnu v režii burzy CBOE. Odhaduje se, že případné schválení tohoto instrumentu by mohlo být klíčovou událostí z pohledu samotného bitcoinu. Lhůta pro schválení začíná tento pátek a končí v březnu příštího roku. Část trhu se nyní domnívá, že americká SEC, která žádost o nový produkt bude posuzovat tak učiní s využitím maximální délky všech lhůt, což by rozhodnutí posouvalo až na již zmíněný březen příštího roku.

V neprospěch menších kryptoměn nyní působí jejich relativní pasivita respektive absence téměř jakýchkoli kurzotvorných zpráv, které by se jich týkaly.

Zdroj článku

https://www.kurzy.cz/zpravy/463018-trzni-podil-bitcoinu-odpovida-urovnim-kolem-rekordniho-maxima-z-prelomu-roku/