Podle šéfa divize digitálních aktiv brokerského gigantu Susquehanna International Group Barta Smithe je bitcoin stále nejlepší kryptoměnovou investicí v rámci celého sektoru virtuálních měn. Podle Smithe je bitcoin stále jednou z mála “užitečných” kryptoměn, kterou lze využívat k praktickým účelům běžného platebního styku. Bitcoin je dle jeho slov měnou internetu.

Pro bitcoin hovoří také vyprchání přechodného zájmu o další kryptoměny. Očekávání v tomto smyslu byla zjevně vysoce nadhodnocená a mnoho investorů se nyní opětovně vrací k “základům”, které reprezentuje právě zmíněná stále nejpopulárnější virtuální měna.
Podle Smithe si velká množina kryptoměnových fanoušků začala uvědomovat, že rozvoj celého sektoru a jednotlivých měn a jejich reálného využití bude ještě během na dlouhou trať.

Pro bitcoin a kryptoměny obecně je silným růstovým motivem fakt, že v USA ale i obecně v celosvětovém měřítku pracuje v mnoha zemích velké množství “krajánků”, kteří řeší problematiku posílání svých těžce vydělaných prostředků zpět do zemí svého původu. Klasické převodní cesty přes tradiční banky a některé služby jako Western Union jsou často pomalé a také poměrně nákladné a proto se hledají jiné levnější a rychlejší cesty a kryptoměny jsou jednou z mála možných alternativ.

Zdroj článku

https://www.kurzy.cz/zpravy/460430-smith-bitcoin-je-stale-nejlepsi-kryptomenovou-volbou-investori-se-vraci-k-zakladum/