Bitcoin je bublina, blockchain ale změní svět. Podobná slova zaznívají stále častěji s tím, jak se „technologie kryptoměn“ dostává do širšího povědomí. Za přelomovou inovaci ji označil dokonce i čínský prezident Si Ťin-Pching. Jenže zastánci kryptoměn jsou vůči tomuto uvažování skeptičtí a varují, že přehnaná pozornost věnovaná blockchainu míří špatným směrem. „Tvrzení ve smyslu ‚věřím blockchainu, ale ne bitcoinu‘ je klišé. Lidé tím vlastně říkají, že decentralizované technologii nerozumějí,“ míní jeden z nejznámějších odborníků na virtuální měny Andreas Antonopoulos. Ve své argumentaci není sám.

Hodnota kryptoměn od začátku roku po prosincovém růstu výrazně poklesla. Současně ale na řadě konferencí i mezi firmami a částí investorů zaznívá teze, že bitcoin je „pouze“ první aplikací revoluční technologie blockchainu. A prý přijdou další, úspěšnější.

Podobné nadšení a očekávání spjaté s blockchainem je do značné míry pochopitelné, blockchain umožňuje spravovat data způsobem, který radikálně umenšuje roli centrální autority a zároveň zajišťuje vysokou míru zabezpečení údajů.

Čtvrtletní předplatné499 Kč

Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Objednat

Měsíční předplatné99 Kč

Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.

Objednat

Zdroj článku

https://www.e15.cz/kryptomeny/myty-a-velka-ocekavani-novou-bublinou-se-po-bitcoinu-muze-stat-blockchain-1348524